6 września 2016 roku  uczniowie klas mundurowych XVI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, mieli okazję zaprezentować się wraz z innymi szkołami tego typu podczas Apelu Klas Mundurowych odbywającego się w ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Przeglądu klas mundurowych dokonał Minister Obrony Narodowej RP Antoni Macierewicz.

Podczas  uroczystości najlepsi uczniowie ze szkół z całej Polski zostali nagrodzeni wyróżnieniami dla najlepszego ucznia klas mundurowych wręczanymi przez  Ministra Obrony Narodowej. Wśród wyróżnionych uczniów znalazł się także uczeń naszego liceum kadet Kacper Zych. W ramach tej samej imprezy wyróżnienie za bardzo dobry występ w zawodach strzeleckich zdobył Maciej Mróz.
Po zakończonych uroczystościach zwiedzaliśmy wystawę sprzętu wojskowego prezentowaną przez producentów uzbrojenia z niemal całego świata. Każdy mógł przynajmniej chwilę poczuć się jak pilot śmigłowca, załogant czołgu lub operator najnowocześniejszych wyrzutni rakietowych.
Na zakończenie imprezy wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki  i po zjedzeniu grillowanych pyszności, z humorami udali się w drogę powrotną do Krakowa.