Dnia 30 września 2016 roku 20 osobowa grupa klasy I B odbyła emocjonującą wycieczkę na Kudłacze.

Impreza plenerowa rozpoczęła się wyjazdem z Dworca Głównego wynajętym busem w kierunku małopolskich Myślenic, gdzie czekała nas nieco długa przeprawa. Wspinaczkę rozpoczęliśmy na Zarabiu, by po niemal  3,5 godzinnej wędrówce osiągnąć cel, tj. Kudłacze wraz z jej legendarnym, klimatycznym  schroniskiem. Mimo zmęczenia ekipa nie traciła entuzjazmu, zwłaszcza w obliczu pieczonych kiełbasek i wsparcia ciepłej herbaty (bynajmniej nie góralskiej ..) . W czasie biesiady można było uzupełnić wiedzę o nowe trendy w kawałach i powiedzonkach młodzieżowych. Rozmowy, choć prowadzone w dość luźnym tonie, dotyczyły również i ważnych z punktu widzenia młodych ludzi, tematów życiowych.  
 Zejście ze szczytu, jak to z reguły bywa, odbyło się bez większych stresów, czego nie można powiedzieć o drodze powrotnej busem, która wydłużyła się o godzinę. Pogoda przez całą wyprawę była wręcz wzorcowa a wyborny nastrój wędrowców dopisywał grupie do samego jej końca, czego najlepszym dowodem są nasze zdjęcia.