W przededniu Święta Niepodległości w murach naszej szkoły można było, za symboliczną kwotę 20 groszy, nabyć jednodniówkę XVI LO - PRZYSTANEK NIEPODLEGŁOŚĆ. Akcję zorganizował samorząd szkolny.

 

 
Tytuł gazety nawiązuje do słów wypowiedzianych przez Józefa Piłsudskiego podczas rozmów z PPS pod koniec 1918 roku( Komendant powiedział wtedy, że wysiada z czerwonego tramwaju na przystanku niepodległość).
    11 XI 1918 roku jest datą symboliczną, by zbudować niepodległość Polaków czekały jeszcze miesiące i lata pracy. Niektórych z tych wydarzeń, nie zawsze szczęśliwych, dotyczą zadania w konkursie historycznym rozpisanym w naszej gazecie.W rolę gazeciarzy wcielili się uczniowie klasy 1B- Paulina i Marcin, dochód za około 100 egzemplarzy( konieczny był niewielki dodruk) przekazany został na akcję GÓRA GROSZA. Przypominam, że na rozwiązania czekam do poniedziałku, do godziny 12.00 :)
Dziękuję wszystkim za udział.
                                    Krystyna Król

PS. A może ktoś mi w poniedziałek wyjaśni sens słów J. Piłsudskiego?