„Kto ratuje jedno życie, jakby świat cały ratował”
Klasa II C z wizytą w krakowskiej fabryce „Emalia” Oskara Schindlera


W dniu 17 listopada 2016 r. odbyliśmy lekcję historii w niezwykłym miejscu. Kiedy weszliśmy do dawnego budynku administracyjnego Fabryki Emalia Oskara Schindlera przy ul. Lipowej 4, wiedzieliśmy, że nie jest to zwykłe muzeum. Obejrzeliśmy  wystawę pt. „Kraków – czas okupacji 1939-1945”. Przedstawia ona z jednej strony mieszkańców miasta przed i w czasie wojny, a także, z drugiej strony – Niemców, którzy jako okupanci, przybyli do miasta na początku września 1939r. Wystawa w zaskakujący i bardzo inspirujący sposób przedstawia  życie ludzi w czasie II wojny światowej. Jest zapisem tragicznych losów społeczności żydowskiej oraz dziejów wszystkich mieszkańców, gdzie życie codzienne przeplatane było ciągłą tragedią, łzami, śmiercią.
Uczniowie klasy II C