Dnia 24 listopada 2016 grupa uczniów z klas 2B, 2C udała się na zajęcia do Planetarium w Chorzowie oraz zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.
           

W Planetarium uczniowie podsumowali swoje wiadomości dotyczące elementów sfery niebieskiej, zaćmienia Księżyca i Słońca, ruchów planet i Księżyca. W kopalni zaś, na poziomie 320 m.p.p.m., młodzież posmakowała, jak wygląda praca górnika i jakie są sposoby wydobywania węgla kamiennego. Zobaczyła co matka natura potrafi zrobić z kopalnianym chodnikiem. Uczniowie podziwiali działanie wielkich maszyn górniczych, poruszali się upadową kamienną, dotykali węgla. W trakcie zwiedzania wszyscy z zainteresowanie słuchali opowieści przewodnika. Na koniec skorzystali z podwieszanej kolejki elektrycznej, jedynej tego typu na świecie udostępnionej turystom.

  Kolejne podobne zajęcia czekają nas już niedługo.