22 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w Sportowym Turnieju Samorządów Uczniowskich Gimnazjów oraz Szkół Ponadgimnazjalnych Krakowa, który był organizowany  w ramach programu aktywizacji społecznej młodzieży „Młody Kraków” .

Spotkanie samorządów miało miejsce na obiektach sportowych WKS Wawel, ul. Podchorążych 3 w Krakowie. Celem turnieju było umożliwienie spotkania i współzawodnictwa uczniom, na co dzień uczestniczącym w pracach szkolnych samorządów. Reprezentacje samorządów uczniowskich rywalizowały w następujących dyscyplinach:
− turnieju siatkarskim (drużyny mieszane żeńsko-męskie);
− indywidualnym turnieju strzeleckim (konkurencja dziewcząt, konkurencja
chłopców);
− w sztafetowym biegu 4 x 400 m. (sztafeta mieszana).
„Szesnastkę” dzielnie reprezentowała 12 -  osobowa drużyna. Wykazała ogromną wolę walki i świetną organizację. W indywidualnym turnieju strzeleckim Maciej Mróz wywalczył III miejsce. W sztafecie niestety nie udało nam się stanąć na podium i zajęliśmy IV miejsce.
Gratuluję sukcesów.
Agata Stankiewicz
Opiekun samorządu uczniowskiego