Krakowska Akademia Klimatu

27 mar 2022 | Rok szkolny 2021/2022

Krakowska Akademia Klimatu to projekt edukacyjny na temat ochrony środowiska, skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Dlatego też Uczniowie naszego Liceum z klas: 1b, 1e, 2b, 3e z rozszerzoną geografią wzięli  udział w pierwszym spotkaniu, które miało miejsce 22 marca 2022 r. Dotyczyło ono aktywizmu klimatycznego. Młodzież zapoznała się z filmami ekologicznymi, wysłuchała dyskusji m.in. nt. smogu z udziałem reżysera pana Piotra Biedronia i wiceprezydenta Miasta Krakowa pana Andrzeja Kuliga, wysłuchała prelekcji na temat zmian klimatycznych przedstawionych przez pana Kamila Wyszkowskiego – Dyrektora Wykonawczego UN Global Compact Network Poland. Uczniowie zmierzyli się także z quizem, w którym czwórka naszych uczniów zdobyła atrakcyjne nagrody.  Gratulujemy !!!

            Już szykujemy się do kolejnego spotkania.

Przejdź do treści