Współpraca z Aiesec
W okresie 23.01-27.01 w naszej szkole gościliśmy studentów z Chin i Brazylii należących do międzynarodowej organizacji AIESEC. Nasi goście codziennie prowadzili warsztaty dla młodzieży na temat kultury i historii swoich narodów.
Trzynastego wszystko zdarzyć się może…
Są na świecie różne orkiestry: filharmoniczne, strażackie, dęte, smyczkowe, kameralne, zawodowe, amatorskie, młodzieżowe… ale tylko jedna WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY! Zagrała nam w piątek, 13 stycznia 2012, w szkolnym finale. Jak zwykle licytowaliśmy fanty podarowane przez naszych uczniów i nauczycieli, były one różne: od dzieł sztuki poczynając na zapasach z […]
Wizyta Konsula USA
W ramach współpracy nawiązanej z Konsulatem USA w Krakowie, 23 stycznia gościliśmy w murach „Szesnastki” konsula Christophera Hunnicutta, który przedstawił specyfikę społeczeństwa amerykańskiego, ukazując różnorodność tego wielokulturowego państwa.
Wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji
W ramach programu autorskiego prowadzonego przez Policję na terenie naszego liceum 17.01.2012 r., klasa 1 b udała się z wizytą do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Na miejscu dzięki uprzejmości policjantów zwiedziliśmy laboratorium kryminalistyczne, gdzie zapoznani zostaliśmy z trzema podstawowymi technikami pozyskiwania śladów i dowodów w sprawach przestępstw.
W stolicy Niemiec
Niektórzy mówią, że najbliższe od nas prawdziwe miasto to Berlin. Pojechaliśmy więc do Berlina. Pretekstem okazała się wystawa „Obok. Polska – Niemcy. 1000 lat historii w sztuce” otwarta w Martin-Gropius-Bau z okazji polskiej prezydencji w Uni Europejskiej. Wyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Chiny na Willowym
Dnia 09.01.2012 r. klasy I a i I c uczestniczyły w wykładzie przygotowanym przez dr Joannę Wardęgę dyrektora Instytutu Konfucjusza.
„Orła wrona nie pokona”
Dnia 15.12.11 nasza szkoła brała udział w grze miejskiej "Orła wrona nie pokona ". Projekt był zorganizowany w związku z 30 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. W projekcie udział brało 14 zespołów z Krakowa i okolic. Głównym celem projektu było przybliżenie młodym ludziom jak wyglądało życie po 13.12.1981 roku.
Konkurs na piątkę!
Jedną z najważniejszych lektur dla uczestników tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Cystersach była powieść Umberto Eco "Imię róży", a szczególnie jej fragment "Dzień piąty – pryma". Ta wspaniała literatura stanowi inspirację niniejszej relacji i mojego niegodnego pióra. JUTRZNIA Zima 2010 roku. Kiedy to w rozmównicy opactwa mogilskiego, pod czujnym okiem […]