Wycieczka szkolna na Kazimierz
Poznawanie Kazimierza zaczęliśmy od spotkania na przystanku na ulicy Dietla. Tam w skrócie poznaliśmy historię dzielnicy, która wcześniej była odrębnym miastem. Na ulicy Berka Joselewicza zatrzymaliśmy się pod domem Mordechaja Gebirtiga, poety i kompozytora, zamordowanego przez Niemców podczas likwidowania getta w Krakowie w 1942 roku.
O tym nie można zapomnieć
Dnia 8 czerwca, Magdalena Pyrczak i Gabriela Kowalewska jako przedstawicielki grupy, która brała udział w projekcie edukacyjnym O tym nie można zapomnieć… Spotkania z kobietami, które przeżyły piekło Ravensbruk, zostały zaproszone do siedziby IPN-u w Warszawie.
Konferencja naukowa „Supermarket Kultury III – kultura aktywności i uczestnictwa młodzieży”
W dniu 19 czerwca 2017 roku odbyła się interdyscyplinarna ogólnopolska konferencja naukowa „Supermarket Kultury III – kultura aktywności i uczestnictwa młodzieży” organizowana we współpracy Katedry Pedagogiki Społecznej i Andragogiki Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz naszego Liceum.
Żywa lekcja historii
14 czerwca w XVI LO w Krakowie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Franciszkowi Banasiowi pt. „Franciszek Banaś- policjant, żołnierz AK, Tata…”. Na tę uroczystość została zaproszona Pani Anna Sikora- córka naszego bohatera.