Sukces naszej drużyny

25 lis 2019 | Rok szkolny 2019/2020

                Miło mi poinformować, że drużyna w składzie Julia Gajecka, Zuzanna Rejdak, Tomasz Ciastoń została laureatem II stopnia ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej i Komendę główną Policji.

 Uczniowie w 2-3-osobowych zespołach pod opieką nauczyciela mieli do wykonania 3 zadania:
•    odnalezienie w swojej okolicy i opisanie miejsca pamięci związanego z wkładem polskich policjantów w chlubne karty polskiej historii,
•    nagranie filmu (1,5-3 min) prezentującego sylwetkę policjanta związanego z tym miejscem pamięci, którego postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom,
•    zorganizowanie „żywej lekcji historii” dla swoich rówieśników lub uczniów młodszych, prezentującej historię tego miejsca oraz sylwetkę policjanta.
 Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

W nagrodę dla laureatów został zorganizowany wyjazd do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 18- 20 listopada 2019 r. 

Zwycięzcom gratuluję i dziękuję za ogromne zaangażowanie w realizację projektu.

Agata Stankiewicz

 {gallery}galeria/wydarzenia/2019_2020/Policjanci{/gallery}

 

 

Przejdź do treści