Wycieczka do Grecji

26 cze 2022 | Rok szkolny 2021/2022

W dniach 06-15 czerwca 2022 uczniowie „Szesnastki” wyruszyli do słonecznej Grecji- kraju mitycznych bogów i herosów.  Wycieczka miała charakter  wypoczynkowy z elementami edukacyjnymi. Dziesięć dni spędzonych na Riwierze Olimpijskiej wypełnione było nie tylko plażowaniem i morskimi kąpielami ale również zwiedzaniem fascynujących miejsc, będących kolebką cywilizacji europejskiej. Najważniejszymi punktami naszego programu były wycieczki do Aten i Salonik. Podziwialiśmy też Meteory- klasztory  „zawieszone między niebem a ziemią”.  W trakcie wizyty w pracowni ikon bizantyjskich poznaliśmy technikę rysowania ikon. Dużą atrakcją dla całej naszej ekipy okazał się rejs  na przepiękną wyspę Skiathos, podczas którego mogliśmy popisać się na statku naszymi umiejętnościami tanecznymi. W programie mieliśmy także podziwianie majestatycznego Masywu Olimp oraz spacer po miasteczku Litochoro ze zwiedzaniem starego Panteleimonu. We wszystkich wycieczkach towarzyszyła nam nasza przewodniczka- Pani Iwona, która przybliżyła nam historię każdego z miejsc oraz opowiedziała tajemnice i ciekawostki z nim związane. Wycieczka do Grecji z pewnością pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo.

dav

dav

dav

cof

cof

dav

 

 

Przejdź do treści